KAZAŇ
Hlavní město sportu

OBJEVUJTE
 Objevte-tatarstan.cz > Kazaň: hlavní město sportu

Ruské
hlavní město sportu

V roce 2012 Kazaň reprezentovala Tatarstán na akci „Brand of the Year Award Ceremony“
v roli hlavního města sportu a vyhrála cenu Grand-Prix!
Následující rok město hostilo 27. Letní světové univerzitní hry
– nejlepší v historii Univerzitních her.

Stadion
Kazan Arena

Stadion Kazan Arena se nachází v oblasti Novo-Savinovsky v Kazani, na břehu řeky Kazanka. V roce 2013 tento stadion hostoval zahajovací a závěrečný ceremoniál 27. Letních světových univerzitních her. Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) udělila stadionu hodnocení 5 hvězdiček. Kazan Arena pojme až 45 000 diváků a momentálně je největší v Rusku. Nabízí 72 privátních boxů, 230 stánků s občerstvením, restauraci Palladium s kapacitou 300 osob, sport bar 1958 a výstavní halu nazvanou Crystal Hall. Dále se zde nachází víceúčelová konferenční hala a dětské hřiště pro malé návštěvníky. Navíc zde můžeme najít fitness centrum, muzeum fotbalového klubu Rubin Kazan, muzeum automobilových veteránů a muzeum pojmenované Kazan Arena, rovněž se nacházející v rámci stadionu. Návštěvníci mohou zaparkovat svá vozidla na hlídaném parkovišti s kapacitou 4500 míst. Celý stadion je pokrytý bezplatnou Wi-Fi zónou. Kazan Arena je domovským stadionem FC Rubin Kazan, stadion hostoval vůbec první fotbalový zápas ruské ligy 17. srpna 2014. Stadion je na seznamu sportovišť, která budou hostovat Mistrovství světa ve fotbale pořádané sdružením FIFA v roce 2018. V roce 2015 se zde také konalo Mistrovství světa v plavání, kdy byly do prostoru stadionu instalovány dva bazény.

KONTAKTY

Adresa115а Yamasheva St. Kazan
Tatarstan, Russia
Telefon+7 (843) 245-34-34
Webkazanarena.com

Vesnička
univerzitních her

Vesnička univerzitních her se nachází v kazaňské čtvrti Privolzhsky, která je poměrně blízko centra města. Jedná se o residenční oblast, jež byla vybudována u příležitosti 27. letních světových univerzitních her konaných v roce 2013, za účelem ubytování atletů i ostatních členů delegací. Před i po univerzitních hrách byly ubytovací kapacity využity jako kampus pro Kazaňskou federální univerzitu, Volžskou státní akademii tělovýchovy, sportu a turismu, Volžskou meziregionální školu výpočetní techniky, stejně jako Federální tréninkové centrum ruských národních týmů pro letní sporty. Vesnička je největší svého druhu v Rusku. Dále se ve vesničce nachází nebytové prostory, ve kterých jsou situovány například Administrativní a informační centrum s tréninkovou a laboratorní budovou Akademie tělovýchovy, sportu a turismu a první světové Muzeum univerzitních her. Jsou zde také jiné administrativní jednotky jako například Tenisová akademie, krytý bazén Burevestnik, stadion, centrum obchodu a služeb, kantýna, moderní lékařský komplex se sportovním lékařským centrem, poliklinika a zdravotní jednotka, lékárna, pošta a další stavby pro kulturní a všeobecné využití. Stanice údržby veřejného pořádku funguje nepřetržitě. Obytná část obsahuje 28 komfortních domů. Je nemožné dostat se do Univerzitní vesničky bez udání důvodu a to díky funkčnímu systému kontroly vstupu.

KONTAKTY

AdresaDerevnya Universiady
(The University Games Village)
Kazan. Tatarstan, Russia
Telefon+7 (843) 562-00-62
Telefon+7 (843) 237-80-27

Centrum veslování

Centrum veslování je situováno na břehu jezera Middle Kaban. Jedná se o další unikátní stavbu pro Letní univerzitní hry 2013. V okolí centra jsou moderní úschovny loděk, administrativní budovy, krytý bazén, cyklostezka a veslovací dráha uprostřed jezera. Areál pojme až 1065 osob. Centrum pravidelně pořádá Ruské veslařské závody i studentské soutěže v rychlostní kanoistice. V roce 2012 se v centru navíc konalo Mistrovství světa ve veslování a rychlostní kanoistice. V roce 2015 zde byly pořádány plavecké soutěže Mistovství světa. Skvěle udržovaná stazka podél jezera v areálu veslovacího centra je také skvělým místem pro procházku.

KONTAKTY

Adresa14 Orenburgsky Trakt Kazan
Tatarstan, Russia
Telefon+7 (843) 221-03-01
Webkazan2013.com

Kazaňský
mezinárodní
dostihový komplex

Kazaňský mezinárodní dostihový komplex je jedinečnou stavbou splňující mezinárodní standardy, kde jsou pořádány závody na ruské stejně tak jako mezinárodní úrovni. Je jedním z největších sportovišť tohoto typu v Evropě a jediné v Rusku. Co se týče vybavenosti areálu, jedná se o velice rozmanité místo o celkové ploše 89,4 hektarů se zónami pro různé jezdecké disciplíny. Místo pro diváky zahrnuje vnitřní i venkovní tribuny pro 4000 a 2000 fanoušků. Toto místo je určeno pro testování a závody koňů. Je zde 1800 metrů dlouhé dostihové závodiště a členitá překážková dráha v délce 1600 metrů. Oblast parku je také využívána jezdeckou školou. Pronájem sportoviště stejně jako projížďky na koních i ponících jsou k dispozici mimo tréninkové hodiny. V odpočinkové zóně pro diváky se nachází síť restaurací, kaváren, barů a sázkových kanceláří, z jejichž příjmů je mimochodem podporován celý chod areálu a rozvoj dostihů v Tatarstánu.

KONTAKTY

Adresa47 А Patrice Lumumba St. Kazan
Tatarstan, Russia
Telefon+7 (843) 279-29-01
E-mailmkskkazan@mail.ru
Webippodrom-kazan.ru
To nejsou Státy

TO JE TATARSTÁN

TATARSTÁN

Tatarstán leží na soutoku dvou velkých řek – Volhy a Kamy a tvoří něco jako most spojující evropskou a asijskou část Ruska. Svou rozlohou 67,800 km2 je tento stát větší než třeba Belgie nebo Holandsko a přibližně stejně velký jako Irsko. Po mnoho staletí zde žijí Tataři (53,2%) a Rusové (39,7%), Čuvašové a Udmuntové, Mordovinci a Marijci, Ukrajinci a Baškirové a dalších 173 etnických skupin v míru a harmonii.

Všechna práva vyhrazena, 2016