DOPRAVA

OBJEVUJTE

Letišťní
doprava

Nejrychlejší způsob, jak přicestovat do Tatarstánu, je využít leteckou dopravu. Ta spojuje republiku s Uralem, Povolžím, Sibiří, Krymem a centrálními regiony v Rusku. Stejně jako s Tureckem, zeměmi Středního Východu, Německem a dalšími destinacemi na mezinárodních trasách. Využít můžete služby 3 mezinárodních letiští - Kazaň, Begishevo a Bugulma. Letenky si můžete zakoupit na pokladnách cestovních kanceláří, prostřednictvím internetových stránek leteckých společností, i prostřednictvím internetových portálů specializovaných na prodej letenek. Užitečné odkazy jsou: www.tavs.ru, www.kazan.aviakassa.ru, www.kazantransport.ru.

KONTAKTY

The Airport of BugulmaZobrazit na mapě
Begishevo International AirportZobrazit na mapě
Kazan International Airport Zobrazit na mapě

Vlaková
doprava

Cestování vlakem je jednoduchý a pohodlný způsobem, jak se dostat do Tatarstánu. Cesta vlakem z Moskvy do Kazaně trvá zhruba 11 hodin a přijíždí do železničních stanic Kazaň, nebo Kazaň-2. Jízdenky je možno zakoupit na zákaznickém oddělení nebo prostřednictvím on-line internetových systémů, které ukazují aktuální jízdní řády a pomáhají při hledání jízdenky do požadovaných destinací. Nákup a on-line platbu je možno provést jakýmkoliv běžným způsobem. Užitečné odkazy: www.rzd.ru, www.kazan.aviakassa.ru, www.kazantransport.ru.

KONTAKTY

Kazan Railway StationZobrazit na mapě
Kazan-2 Railway StationZobrazit na mapě

Autobusová
doprava

Nejlevnějším způsobem cestování do Kazaně a dalších měst republiky je využití meziměstských autobusů. Na území naší republiky jsou provozovány pravidelné a charterové autobusové spoje. Více než 50 autobusů z různých měst křižuje denně silnice Kazaně. Celková délka silnic s tvrdým povrchem je v Tatarstánu více než 21 tisíc kilometrů. Mezi hlavními dálnice a silnice patří: dálnice Kazaň - Moskva, dálnice Kazaň - Nizhniy Novgorod, dálnice Kazaň - Naberezhnye Chelny - Ufa, dálnice Kazaň - Almetyevsk - Orenburg, motorová silnice Kazaň - - Bugulma Ulyanovsk a dálnice Kazaň - Kirov. Největšími dopravními uzly v regionu jsou města Kazaň a Naberezhnye Chelny. Užitečné odkazy: www.kazantransport.ru, www.autovokzal.com.

KONTAKTY

Naberezhnye Chelny Bus StationZobrazit na mapě
Central Bus StationZobrazit na mapě
Southern Bus StationZobrazit na mapě

Říční doprava

Chcete-li získat nové nezapomenutelné zážitky, využijte nejpříjemnější způsob cesty do Tatarstánu a kupte si jízdenku na motorovou loď. Řeka Volha je největší vodní dopravní cestou v Evropě. Křižuje republiku a spolu s řekou Kamou tvoří integrovaný říční systém v evropské části Ruska. Volha spojuje dohromady Baltské moře, Bílé moře, Kaspické moře, Azovské moře a Černé moře. Celková délka vnitrozemských vodních cest Tatarstánu dosahuje 1.057 km. Po vodě můžete přijet do Kazaně z Moskvy, Petrohradu, Ufy, Astrachaňe a dalších měst. Největší říční přístav se nachází v Kazani.

KONTAKTY

Kazan River PortZobrazit na mapě

Městská doprava Kazaň

Kazaň je vstupní branou do republiky Tatarstán a má dobře propracovaný systém veřejné dopravy. Veřejná dopravní infrastruktura zahrnuje metro, tramvaje, trolejbusy a taxi. Tato síť se skládá z 68 autobusových linek, 11 trolejbusových, 6 tramvajových tras a 10 stanic metra, které doplňují služby několika operátorů taxi služeb.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Kazaň metrokazanmetro.ru
Autobusykazan.rusavtobus.ru
Tramvajefmap.ru/kazan
Trolejbusyfmap.ru/kazan
Taxitaptaxi.ru
To nejsou Státy

TO JE TATARSTÁN

TATARSTÁN

Tatarstán leží na soutoku dvou velkých řek – Volhy a Kamy a tvoří něco jako most spojující evropskou a asijskou část Ruska. Svou rozlohou 67,800 km2 je tento stát větší než třeba Belgie nebo Holandsko a přibližně stejně velký jako Irsko. Po mnoho staletí zde žijí Tataři (53,2%) a Rusové (39,7%), Čuvašové a Udmuntové, Mordovinci a Marijci, Ukrajinci a Baškirové a dalších 173 etnických skupin v míru a harmonii.

Všechna práva vyhrazena, 2016